Yetişkinlerde Göz Kayması en sık rastlanan göz rahatsızlıklarının başında gelmektedir. Genelde göz kayması küçük yaşlarda ortaya çıksa da çeşitli nedenlerden dolayı kişinin yaşı ilerlediği zamanlarda da ortaya çıkabilmektedir. Bu rahatsızlığın yetişkinlerde görülmesinin en büyük nedenlerinden biri kişinin, küçük yaşta göz kayması problemine doğru bir şekilde müdahale edilmemesidir.

 

Yetişkinlerde Göz Kayması Neden Olur?

 

Göz Kayması Nedenleri

 

Yetişkinlerde görülen göz kaymasının nedenleri arasında göz bölgesinde oluşan çeşitli enfeksiyonlar, göz yaralanmaları, diyabet, felç, gıda zehirlenmeleri, kalp damar hastalıkları, çeşitli göz ve kas hastalıkları, hipertansiyon, tümör, travmatik beyin yaralanması ve sinir felci gibi çeşitli hastalıklardır. Bu hastalıkların belirgin olarak görüldüğü kişilerde ilerleyen yaşlarda göz kayması meydana gelmektedir. Ayrıca bu nedenlere ek olarak gözlük kullanması gereken kişinin gerektiği gibi düzeni olarak gözlüğünü kullanmaması da kişilerde göz kaymasının görülmesine veya seviyesinin ilerlemesine neden olmaktadır.

 

Göz Kayması Nasıl Düzeltilebilir?

 

Kişilerde görülen göz kayması çeşitli sorunlara neden olmaktadır. Göz problemi olan kişiler bazı meslekleri çok istemesine rağmen yapamaz. Bunun dışında göz kayması kişinin yaşamını da birçok yönden olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden kişiler göz kayması problemini ortadan kaldırmak istiyor. Bu konuda hastalarımıza yardımcı olmaktayız. Göz kayması problemi ile bize gelen hastalarımıza önce göz taraması yaparak kayma seviyesini belirlemekteyiz.

Göz kayması seviyesi belirlendikten sonra kişiye uygulanacak tedavi yöntemine karar vermekteyiz. Bu aşamada göz kayması yeni başlamışsa ve ilk seviyelerde ise gözlük kullanımı ve çeşitli egzersizler ile tedavi sürecine başlamaktayız. Bir süre hastamıza bu tedaviyi uygulayıp gözlemlemekteyiz. Ancak göz kayması çok uzun süredir varsa ve ileri seviyede ise o kişilerde ameliyat ile tedavi uygulayarak kayma problemini ortadan kaldırmaktayız. Ameliyat yöntemlerimiz arasında ise açık ameliyat ve lazerli ameliyat seçeneklerimiz bulunmaktadır. Lazerli ameliyat sadece göz bozukluğu nedeniyle gözünde kayması olanlara uygunlanmaktadır.

Normal bir şaşılık ameliyatı genelde lazer kullanılmadan yapılmaktadır. Şaşılık ameliyatı ve şaşılık tedavisi için bize ulaşın.