Numaralı lens fiyatları nedir? Gözlerin bozukluğu sebebiyle kullanılan lens türü, numaralı kontak lenslerdir. Kontak lenslerin diğer bir kullanım amacı ise, renkli gözlere sahip olmak arzusudur. Numaralı lenslerin kullanımları basittir, fakat gözlük numaraları ile aynı numaralar ile kullanılmayacağı bilinmelidir. Örneğin bir hastanın gözlük numarası 4 ise, lens numarası aynı olmayacaktır. Muayenede, lens numaralarının belirlenmesi için genel göz muayenesinden daha farklı işlemler uygulanıyor.

 

Numaralı Lens Fiyatları

 

Lens Seçerken

 

Numaralı lens fiyatları için bilgi almadan önce bir çok kriteri düşünmeniz gerekir. Numaralı lens alırken, mutlaka öncelikle doktor kontrolüne girmek şarttır. Her kişinin göz yapısı lens kullanmaya uygun değildir. Eğer hassas bir göz yapınız var ise, gözlerinizin lens kullanırken mikrop kapma olasılığı daha yüksek olacağından, hekiminiz sizlere lens yazmayabilir.

Numaralı lenslerin pek çoğu renksizdir ve belli kullanım süreleriyle birlikte satılmaktadırlar. 15 günlük kullanım süresi olan lensler olduğu gibi, 30 günlük kullanım süresine sahip olan lensler de vardır. Renk, lens numarası, astigmat değeri gibi birçok etken, lens reçetesine etki etmektedir.

 

Lens Kullanımında Dikkat Edilecekler

 

Lens kullanımında dikkat edilmesi gereken temel nokta, hijyendir. Ellerin lensleri takıp çıkarma aşamasında kullanılan uzuv olması, ellerinizi temiz tutmanız gerektiğine işarettir. Ayrıca lenslerin de kullanımdan sonra çıkarılarak temizleme losyonunda bekletilmesi gerekiyor.

Lensleri kullanırken dikkat edilecek diğer bir temel nokta, kullanım sürelerine göre lensleri kullanmaktır. Eğer 1 aylık lensler aldıysanız, bu 1 aylık süreç dolduktan sonra kullandığınız lensleri mutlaka kullanmayı bırakmanız ve atmanız önemlidir. Normal kullanım süresini aşan lensler gözlerinize ciddi zarar verebilir.

 

Lenslerde Fiyatlar

 

Numaralı lens fiyatları hesabına birçok faktör etki ettiğini söyleyebiliriz. Renkli lens kullanmak, lensin numarası ve gözde bulunan diğer problemler gibi etkenler numaralı lens reçeteleriyle birlikte fiyatlarda farklılık görmenize mutlaka neden olacaktır. Miyop haricinde astigmat sorununuz varsa, reçeteye bu soruna ilişkin kusur da yazılır ve lensin fiyatı göz kusurlarıyla birlikte farklı şekillerde belirlenebilir.

Numaralı lensler ile ilgili tüm sorularınız için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca konuyla ilgili mutlaka diğer makalelerimizi de okumanızı tavsiye ederiz.