Lazer göz çizdirmeLazer göz ameliyatları ile görme kusurları düzetilir. Miyopi, hipermetropi ve astigmat bozuklukları için lazer göz çizdirme ameliyatı yapılabilmektedir. Bu ameliyatlardan sonra hastalar büyük oranda gözlükler ve kontakt lens kullanımından kurtulurlar.

Sıklıkla uygulanan lazer göz ameliyatları; PRK, No Touch; Femto Lasik, Lasik, Smile ‘dır.

 

Lazer Göz Çizdirme Ameliyatı

Lazer göz çizdirme ameliyatı diğer ameliyatlara göre oldukça kısa sürer. Bu ameliyat ile göz ön tabaksındaki kornea dokusunun şekli değiştirilir ve kişinin çevresini net görmesi sağlanır. Bu nokta oldukça önemlidir. Bu ameliyat ile bilgisayar göz ölçümlerinde sıfırlanma sağlanmayabilir. Yani bilgisayar ölçümlerinde göz numarları halen  0.50 veya 1.00 gibi numaralr çıkabilir ancak kişi gözlüksüz net görebilmektedir. 

Lazer göz ameliyatı lokal anestezi ile yapılır. Ameliyat süresinde hasta uyanıktır ancak herhangi bir ağrı hissetmez. Ameliyat öncesinde hastaya gerekli bilgi verilir. Genelikle hastalar belirli bir heyecan içine girerler ancak ameliyta oldukça kısa sürelidir ve bu heyacan kısa süre içinde biter.

Lazer Göz Çizdirme Ameliyatı Olanlar

Ameliyat sonrasındaki ilk dönem bulanık görme normaldir. Ameliyatın  tekniğine göre, ilk 2-3 gün ağrı veya batma hissedilebilir. Bu dönem geçtikten sonra şikayetler oldukça azalır. Lazer göz çizdirme ameliyatı olanların iyileşme döneminde ilaçlarını doğru ve düzenli kullanması oldukça önemlidir.

Lazer göz ameliyatları sonrasında hastaların net görmeleri genelde 2-3 gün içinde başlar, bazı hastalar da bu süreler biraz uzayabilir. Lazer göz ameliyatı olanlar memnuniyet oranları oldukça yüksektir. Gözlük kullanmak  veya kontakt lens kullanamayan hastalar için oldukça iyi sonuçlar elde edilebilmekteyiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Göz çizdirme nedir?

Göz çizdirmenin zararları var mı? 

Göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2017

Lazer göz ameliyatı genel bilgiler

Göz çizdirme yaşı nedir?

Göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2017

Katarakt ameliyatı