Lazer göz çizdirme ameliyatı ile görme kusurları düzeltilir. Miyopi, hipermetropi ve astigmat bozuklukları için lazer göz ameliyatı yapılabilmektedir. Bu ameliyatlardan sonra hastalar büyük oranda gözlükler ve kontakt lens kullanımından kurtulurlar.

Sıklıkla uygulanan lazer göz ameliyatları; PRK, No Touch; Femto Lasik, Lasik, Smile’dır.

 

Lazer Göz Çizdirme Ameliyatı Kaç Dakika Sürer?

 

Lazer göz çizdirme ameliyatı diğer ameliyatlara göre oldukça kısa sürer. Her kişinin göz numarasına göre değişmektedir, şöyle bir kaç örnek verebiliriz.

Astigmat sorunu lazer süresi: 3 numara astigmatı olan bir gözde lazer uygulama süresi ortalama 10 – 15 saniye arasındadır.

Miyop için lazer süresi: 5 numara miyopu olan bir hastanın göz çizdirme ameliyatı süresi ortalama 20 – 30 saniyedir. Her yıl yeni lasik cihazları geliştirilmektedir. Ve yeni cihazlarda 1 derece miyop için lazer süresi 1.3 saniyeye kadar azalmıştır.

Lazer ameliyatı güncel fiyatını öğrenmek ve diğer tüm sorularınız için bize whatsApp  yoluyla ulaşabilirsiniz. Özellikle il dışından veya yurtdışından gelecek hastalarımız için online ön değerlendirme ve ameliyat planlaması yapabiliyoruz.

Bu ameliyat ile göz ön tabakasındaki kornea dokusunun anatomisi değiştirilir ve göz derecelerini ortadan kaldıracak şekilde  yenden şekil verilir. Bu nokta oldukça önemlidir. Bu ameliyat ile kişinin tamamen gözlükten bağımsız bir yaşam sürmesi sağlanır. Bilgisayar göz ölçümlerinde sıfırlanma sağlanmayabilir. Yani bilgisayar ölçümlerinde göz numaraları halen  0.50 veya 1.00 gibi numaralar çıkabilir ancak kişi gözlüksüz net görebilmektedir. 

Lazer göz ameliyatı lokal anestezi ile yapılır. Ameliyat süresinde hasta uyanıktır ancak herhangi bir ağrı hissetmez. Ameliyat öncesinde hastaya gerekli bilgi verilir. Genellikle hastalar belirli bir heyecan içine girerler ancak ameliyat oldukça kısa sürelidir ve bu heyecan kısa süre içinde biter.

 

Lazer Göz Ameliyatı Olanlar

 

Ameliyat sonrasındaki ilk dönem bulanık görme normaldir. Ameliyatın  tekniğine göre, ilk 2 – 3 gün ağrı veya batma hissedilebilir. Bu dönem geçtikten sonra şikayetler oldukça azalır. Lazer göz çizdirme ameliyatı olanların iyileşme döneminde ilaçlarını doğru ve düzenli kullanması oldukça önemlidir.

Lazer göz ameliyatları sonrasında hastaların net görmeleri genelde 2 – 3 gün içinde başlar, bazı hastalar da bu süreler biraz uzayabilir. Lazer göz ameliyatı olanlar memnuniyet oranları oldukça yüksektir. Gözlük kullanmak  veya kontakt lens kullanamayan hastalar için oldukça iyi sonuçlar elde edilebilmekteyiz.

 

göz hastalıkları uzmanı

 

Kaynak: Lazer göz ameliyatları hakkında detaylı bilgi

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Lazer Göz Ameliyatı

Lazer Göz Ameliyatı Türleri

Göz Çizdirme Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Göz Çizdirme Ameliyatı Zararlı mıdır?

Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatı

 

whatsapp iletişim hattı