Gözde saydam olan kornea tabakası net görüş sağlayan bir işleve sahiptir ve kubbe ya da saat camı şeklindedir. Gözün ön kısmını bu şekilde örten kornea tabakasının şeklinin bozulması, sivrileşmesi, bombeleşmesi, dikleşmesi ve zamanla aşağı doğru sarkması ile yer değiştirme oluşur. Bu durum keratokonus hastalığını işaret eder. Bu hastalığın ilerlemesi ile miyop, astigmat ve görmede giderek azalma oluşur. Keratokonus tedavisi fiyatları nedir ve hastalık nasıl tedavi edilir? tüm bu konularda kliniğimizle bağlantı kurarak bilgi alabilirsiniz.

Keratokonu hastalığı tedavisi uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Bu tedavi öncesinde korneanın durumu öncelikle kornea haritası ve muayene ile belirlenir. Hastalığın ilerleme riski olduğunda mutlaka öncelikle cross linking ismi verilen ışın tedavisi yapılır. Bu tedavi ve keratokonus hastalığı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

Keratokonus tedavisi fiyatları

 

Keratokonus tedavisi fiyatları

 

Keratakonus hastalığı genetik geçmiş taşır ve ailede olanlarda sıkça görülür. Çocukluk döneminde göz allerjisi olan, kurak yerlerde yaşayan ve gözlerini sık sık ovalayan kişilerde daha sık görülür. Ayrıca yüksek astigmatı olanlarda da ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Ergenlik çağında belirgin olarak ortaya çıkan hastalık çocuk yaşlarda genetik olsa dahi teşhis edilmesi hayli zordur. 15 ila 25 yaş arasında ilerleyen ve gittikçe belirginleşen bir hal alır. Özellikle göz bozukluğu artar ve sürekli gözlerde numara değişikliği sağlanır. Ancak gözlük değişimine rağmen hastalar net görüş sağlayamazlar. Her yaşta ortaya çıkabilen keratokonus hastalığında erken teşhisin önemi büyüktür. Hastalığın teşhisi için tam donanımlı bir hastane ve uzman göz hekimi oldukça önemlidir. Kliniğimizde keratokonus teşhisi için gerekli topografi cihazları mevcuttur ve teşhis kolaylıkla yapılabilmektedir.

Keratokonus hastalığı bazı belirtiler ile uzman bir göz hekimi tarafından anlaşılabilir. Hastalığın belirtileri arasında; bulanık görme, netliğin olmaması veya çarpık görüş, sürekli ilerleyen miyop ve astigmat, gözlük numaralarında ilerleme ve yine de net görememe, gözde parıltı oluşması, çift görme sorunu, gözde yorgunluk ile buna bağlı baş ağrısı ve ışığa duyarlılık veya hassasiyettir. Keratakonus tedavisinde kullanılan yöntemler ise gözlük kullanımı, kontakt lensler, çapraz bağlama(Cross-Linking) ve kornea içi halka ( Intra Corneal Ring-Icr) olarak yer alır. Keratokonus hastalığının oluşmasında risk olarak bazı durumlar bulunur. Göz alerjisi olanlarda aşırı gözü ovuşturma, genetik etkiler ve UV ışınlarına sık maruz kalmaktır.


Keratokonus hastalığı teşhis ve tedavisi, fiyatları ve diğer tüm göz hastalıkları ile ilgili tüm bilgiyi öğrenebilirsiniz. Her açıdan donanımlı ve uzman göz hekimi ile keratokonus tedavisinde tüm yöntemlerle görme sorununuzu ortadan kaldırılabilir.