Botoks; artık laboratuar ortamında dahi üretilebilen Botulinum toksin adı verilen; colustridium botulinium adlı bakteriden elde edilmiş bir toksindir. Botoksun etkisi sinir uçlarında hareket eden maddelerin salınmasını engellerken, hedef kaslardaki iletimi durduran bir etki yaratır. Böylece sinir iletimi kesilirken, sinirlere uzanan organların işlevi kesilir ya da yok olur. Tıp alanında birçok tedavi kullanılan bir yöntemdir. İzmir botoks fiyatları değişkenlik göstermektedir. Botoks uygulamasının deneyimli bir hekim tarafından yapılması uygundur. Özellikle göz çevresine yapılacak enjeksiyonların yan etkileri açısından dikkatli olunmalıdır. Göz kapağında düşme ve gözlerde kayma göz çevresine yapılan botoksların yan etkisi olarak sıralanabilir.

İzmir Botoks Fiyatları

Botoks; tıp alanında oldukça fazla kullanılmasına rağmen popüler olarak bilinmesi ve tercih edilmesi genelde estetik alanla daha çok artışa geçmiştir. Özellikle mimik kasları için oldukça etkili olan botoks; göz çevresinde, boyun, alın, eller ve daha birçok bölgede uygulanabilmektedir. Terlemeyi önlemede, migren tedavisinde ve yüzde simetri görünüm amacıyla da kullanabilir.

Botoks tedavisi ile estetik olarak yüz hatlarında da yumuşama sağlanır ve görünüm olarak da farklılık yaratır. Sadece kırışıklıkları gidermeyerek yüz ifadesinin de olumlu yönde düzelmesine destek olur. Botoks kaş kaldırma ile ilgili estetik destek açısından da oldukça etkili bir uygumadır.

Botoks yapılacak alana iğne ile botoks toksini enjekte edilir ve kısa süren uygulama sonrası beklenen süre de azdır. Sadece botoks tedavisi sonrasında hastaların mutlaka hekimimizin önerdiği her türlü hususa dikkat etmeleri gerekir.

Botoks uygulaması sonrası bugüne değin ciddi bir yan etki oluşmamıştır. O nedenle güvenli bir estetik uygulama olması ve sağlıklı olan her yaştaki kadın ve erkeklere uygulanması ile önemli bir estetik tedavi yöntemi olarak seçilebilir. Acı vermeden uygulanan botoks da sadece hafif bir yanma oluşabilir o da geçici bir durumdur.

 

Botoks Fiyatları

 

İzmir botoks fiyatları farklılık gösterebilir. Kliniklerde ve özel olarak daha sağlıklı koşullarda yapılması açısından önemli bir detaydır. İzmir’de bulunan kliniğimizden iletişime geçerek botoks fiyatları ve gerekli olan tüm ayrıntılar hakkında bilgi alabilir ve botoks estetik tedavimizden faydalanabilirsiniz.