Göz Kapakları Neden Düşer ? İlk bakışta estetik bir eksiklik gibi dursa da göz kapağı düşüklüğü bazı önemli hastalıklarında belirtisi olabilir. Çocuklarda ve yetişkinlerde yaygın olarak görülen göz kapağı düşüklüğü ufak operasyonlarla kaldırılabilir.

Kişinin isteği veya sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir durum ile karşılaşması nedeniyle bu ameliyat uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Özellikle kadınlarda daha çok görülen veya estetik amaçlı kaldırmak isteyen kadınlar göz doktorlarına başvurarak bu işlemi yaptırabilirler. Biz de bu daldaki uzmanlığımızla hijyenik ortamda göz kapağı düşüklüğünün tedavisi yapmaktayız. Uygun fiyatlar ve kolay ödeme fırsatları ile hastalarımızın yanında olmaya devam ediyoruz.

 

Göz Kapakları Neden Düşer?

 

Göz Kapağı Düşmesi Nedir?

 

Bir insanın göz kapak aralığı normale bakıldığında 8-10 mm arasındadır. Ancak çocuklarda ve kadınlarda bu oran 2 mm daha fazla olarak bilinmektedir. Göz kapağının normal seviyenin aşağısında olmasına pitozis adı verilir. Bu duruma estetik olarak bakıldığında hoş durmamakla beraber bazı kas rahatsızlıklarının da işareti olmaktadır. Bundan dolayı önceden bir hekime danışmak ve gerekli operasyon için randevu almak gerekebilir. Göz kapağı düşüklüğünün sebepleri araştırıldığında nörolojik hastalıklar; Myastenia Graves, Horner Sendromu, Marcus Gunn Sendromu ve kas hastalıklarının da habercisi olabilir. Bu nedenden dolayı erken tanı için kontrol şarttır. Göz kapağı düşmesinin derecesini anlayabilmek için kişiden MR talep edilir. Sonuçlara göre ön değerlendirme yapılır. Anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerde size sunduğumuz ameliyathane olanaklarıyla hijyenik koşullarda bu ameliyat yapılmaktadır.

 

Göz Kapağı Düşmesi Ameliyatı (Pitozis)

 

Göz kapağı düşmesinin tedavisinde en etkili yol ameliyattır. Yapılan bu ameliyat lokal olarak uygulanır. Hastamız 2-4 saat dinlendirmeden sonra taburcu edilir. Göz kapağındaki kas ufak yöntemlerle yerinden ayrılır. Kısa süren bu ameliyattan sonra hastanın şikayetlerinde önemli derecede bir azalma olduğu gözlemlemekteyiz.

Göz kapağı düşmesi ameliyatları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.