Estetik, herkesin başvurmuş olduğu bir durumdur. Bedende ya da vücutta beğenilmeyen noktaları düzeltmek adına tercih edilen operasyon çeşididir. Çoğu zaman kadınlar yaptırsa da kadın erkek fark etmeksizin herkesin başvurabileceği bir durumdur. Uzman doktorlar eşliğinde yapılmalıdır. Ayrıca herkesin estetiği de kendisine özeldir. Doktorlar her insana özel bir estetik programı belirlemektedir. Böylece güzel ve ilgi çekici bir durum ortaya çıkarılmış olur.

 

Göz Kapağı Estetiği Neden Yaptırılır?

 

Göz kapağı şüphesiz yüz bölgesinin en fazla hassas bölgesidir. Çabuk deforme olabilmektedir. Bu deforme durumunda genetik faktörler, yaş, güneş ışığı ve fazlasıyla çevresel faktörler etkilidir. Bu durumdan dolayı göz kapağında birtakım problemler oluşabilir. Göz kapağında sarkma ve kırışıklıklar görmek söz konusu haline gelebilir. Bu nedenle de kadınlar başta olmak üzere insanların geneli göz kapaklarındaki bu problemi ortadan kaldırmak istemektedir. Göz kapağı estetiğini yaptırmak için başvuran kişiler genelde 30 yaş üstü kişilerdir.

 

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

 

Göz kapağı bölgesindeki en büyük şikayet göz kapağında yaşanan sarkma durumlarıdır. Göz kapağında sarkma söz konusu olursa veya düşüklük yaşanırsa kapak bölgesindeki fazlalık olan yağ ve kas dokusu alınır. Bu yağ ve kas dokusu alımı sonrasında kapak bölgesinde bir sıkılaştırma yapılmaktadır. Bu sıkılaştırma sonucunda ise göz kapağı eskisinden daha güzel bir görünüme sahip olmaktadır.

 

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

 

Göz kapağı estetiği problem yaşayan herkese yapılmaktadır. Ancak elbette göz gelişimini tamamlayan kişilere en başta yapılmaktadır. Bunun dışında genelde 30 yaş üstü kişilere yapılır. Doktor kontrolünde herhangi bir problem ortaya çıkmamışsa herkese yapılır. Ameliyat mutlaka uzman bir doktor ile ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Ameliyathanede anestezist ile yapılan uygulamalar her daim daha profesyonel şekilde ilerlemektedir.

 

Operasyonu Yapan Doktorlar

 

Operasyonu mutlaka uzman doktorlar gerçekleştirmelidir. Tıp fakültelerinden mezun olan ve okuloplastik cerrahi alanında uzman olan kişilerin yapması gereken bir uygulamadır. Aksi takdirde birtakım sorunlar oluşabilir. Uzman kişilere yaptırılmazsa olumsuz sonuçlar doğabilir. Bu nedenle kesinlikle doğru doktor seçimi ve operasyon planı önemli oluyor.