Göz kapağı düşmesi problemi pek çok kişide rastlanabilen türden bir problemdir. Özellikle çeşitli estetik operasyonlardan sonra ya da yaşın ilerlemesi ile birlikte sıkça görünen bu problem yaştan bağımsız genç kişilerde de nadir de olsa görülmektedir. Bu gibi göz sağlığını ve estetiğini alakadar eden problemlerin çözümleri de mevcuttur. Bu yazıda İzmir ve çevresinde göz düşüklüğü ameliyatı ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

Göz Kapağı Düşüklüğü Ne Gibi Sebeplerden Kaynaklı Ortaya Çıkar?

Eğer yakın bir tarihte göz ya da alın çevrenize botoks işlemi uygulaması yapıldıysa bu estetik operasyon göz kapağı düşüklüğüne yol açmaktadır. Bu problem botoksun bazı yan etkilerinden biri olarak görülmektedir. Genellikle botoksun kaslar üzerindeki etkisi azaldığından bu problem de ortadan kalkabilir fakat kimi zaman bu durum kalıcılığını korumaktadır. Bu durumda çözümü cerrahi operasyonlarda bulabilirsiniz. Botoksun yanı sıra orta yaştan sonraki dönemlerde de oldukça sık karşılaşılan bir problem olan göz kapağı düşüklüğü, yine cerrahi operasyonlar vasıtası ile çözüme kavuşturulabilir.

İzmir Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Doktorları

İzmir, büyük bir şehir olmasından kaynaklı estetik ve plastik cerrahi alanında başarılı doktorlara sahiptir. Op. Dr. Murat Ataseven, Prof. Dr. Ufuk Bilkay, Op. Dr. Görkem Çalışkan, Prof. Dr. Eray Copcu ve Op. Dr. Şeyda Atabay İzmir ve çevresindeki göz kapağı ameliyatı yapabilen önemli plastik cerrahların başında gelmektedir.

İzmir Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Fiyatları

İzmir ve çevresinde bu işlemi uygulayan pek çok klinik ve özel muayenehane bulunmaktadır. Dolayısıyla fiyatlandırma da bu özel kliniklerin fiyat uygulamalarına göre farklılık göstermektedir. Fakat bazı devlet bazlı ya da özel hastanelerde sigortanız karşılığında bu hizmeti alabilmeniz de sağlanmaktadır.

Ameliyatsız Çözüm Mümkün Mü?

İzmir ve civarındaki kentlerde ikamet ediyorsanız göz kapağı düşüklüğü için alternatif çözümler bulabilmeniz de oldukça olasıdır. Büyük şehir olmasından kaynaklı İzmir, tıp alanında gelişmiş imkanlara sahiptir.

Göz kapağı düşüklüğü probleminiz çok ileri seviyede değilse bu sorunu cerrahi bir müdahale gerektirmeden de çözüme kavuşturabilirsiniz. İzmir’de bulunan pek çok özel klinik ve hastanelerde uygulanmaya başlanan plazma enerjisi yöntemi ile ameliyatsız göz kapağı düşüklüğü tedavisinden faydalanabilirsiniz.