Göz Kapağı Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Blefaroplasti fonksiyonel yapıldığı gibi estetik amaçlıda yapılmaktadır. Gözü çevreleyen kas ve tendonlar yaşla beraber sarkar ve elastikiyetini kaybeder. Göz derisi daha ince bir yapıya sahip olduğu için kırışma daha çok göz çevresinde görülür. Özellikle üst göz kapağı sarkar ve kırışır, bu görüntü kişiyi rahatsız ve mutsuz eder. Genç ve taze bir görünüm için muayenehanemize gelerek detaylı muayene olabilirsiniz. Göz kapağı ameliyatını lazer ile ağrısız ve sızısız olarak yapıyoruz. Hasta aynı gün evine dönebilir. Göz doktoru ve plastik cerrahının beraber yaptığı operasyonda başarı şansımız çok yüksektir.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Riskleri

 

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Göz kapağı ameliyatlarında gözü çevreleyen fazla deri ve fazla yağ dokusu çıkarılır. Göz çevresi daha gergin ve daha genç bir görünüme kavuşur. Muayenehanemizde ameliyat öncesi yapılacak operasyonlar ve işlem hakkında bilgi verilir. Bilgisayar ortamında kavuşacağınız görüntü şekli size gösterilir. İşlem öncesi çıkarılacak doku çizilir ve lokal anestezi altında operasyon yapılır. İşlem sonrası en az morarma ve kızarma olur. Göz kapağı ameliyatları genellikle diğer estetik operasyonlar ile beraber yapılır. Göz kapağı ameliyatı yanında diğer estetik operasyonlar yapılacaksa işlem genel anestezi altında yapılır.

 

Göz Kapağı Ameliyatı Sonrasında Yapılacaklar

 

Göz kapağı ameliyatı sonrası gözü yoran eylemler yapılmamalıdır. Doktorun verdiği ilaçlar ve kremler düzenli olarak uygulanmalıdır. Bayanlarda bir hafta süreyle makyaj uygulanmamalıdır. Enfeksiyon kapma ihtimaline karşı korunmalıdır. Direk güneş ışınlarından uzak durulmalı ve güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Ameliyat sonrası doktorumuz sizi kontrole çağıracaktır. Düzenli olarak doktor kontrolüne gelmeniz gerekir. Gözlerde kuruma yanma olabilir. Ameliyat öncesi var olan hastalıklarınızı ve kullandığınız ilaçları doktorunuza söylemeyi unutmayın. Kan sulandırıcı içiyorsanız belli bir süre bırakmanız gerekebilir.

Göz estetiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için makalelerimizi okumayı unutmayın.