Göz eti; gözdeki beyaz tabakasında bulunan konjoktivita zarının zaman içerisinde kalınlaşmak ve damarlaşmak suretiyle dış merceğe doğru ilerleyerek kapatması durumudur. Gözün burna yakın olan kısmında iç tarafta görülen bir rahatsızlıktır. Göz eti ameliyatla alınabilir. Göz eti ameliyatı fiyatı yapılacak ameliyat tekniğine göre değişim gösterir. Göz eti ameliyatı uzman bir göz hekimi tarafından yapılmalıdır. Bu maeliyat ile kornea dokusu üzerindeki damarlı doku temzilenir, yerine parça konulması en güncel ameliyat tekniğidir.

Göz eti ameliyatı ile ilgili fiyat ve en sık sorulan soruların cevapları için tıklayınız.

Göz Eti Ameliyatı Fiyatı

Göz eti rahatsızlığı halk arasında kuşkanadı olarak adlandırılır. Göz etinin ilerlemesi ile gözde yanma, batma ve kanlanma gibi şikâyetler ortaya çıkar. Ayrıca astigmat yaratır ve görmede bulanıklaşma ortaya çıkar. Gözbebeğine kadar sirayet etmesi ile genel görme kusurlarına da etken olabilir.

Göz eti rahatsızlığı genetik olarak aileden geçerek bireylerde görülebilir. Ayrıca güneş ışınlarının etkisi ile göz eti hastalığı oluşabilmektedir. Gözün kornea ve kapağında güneş ışınları odaklanarak toplanır ve bu durum kök hücrelerde ölüme neden olur. Böylece göz eti rahatsızlığı ortaya çıkar. Gözlerde alerji olması ve göz kuruluğu rahatsızlığı da bu etkeni yaratabilmektedir.

Göz eti (Pterjium) ancak ameliyatla tedavi edilebilen bir hastalıktır. Ameliyat sonrası yenilenme ihtimali olması nedeni ile yeni tekniklerle bu önlenmeye çalışılır. Böylece ameliyatın başarı oranı da artırılabilmektedir.  Bazı durumlarda göz etinin alınmasının yanı sıra hücre nakli de yapılabilmektedir.

Başarılı bir şekilde uzman hekimimiz tarafından göz eti ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Uygulanan yöntemler ve teknik desteklerle ameliyatın yüksek başarıyla tamamlanması sağlanır ve hastalarımızın daha sonra dikkat edeceği tüm hususlar iletilir. Genelde ameliyat sonrası bir hafta boyunca gözde batmanın olması doğal bir süreçtir. Ayrıca bir aylık dönemde kızarıklık görülebilir. Ameliyat dikişleri bir haftalık sürede alınır ve iyileşme süreci hızlanır.  Düzenli kontroller ve hastamıza sunduğumuz diğer tüm destekler ile kısa sürede iyileşme ile günlük hayata geçiş sağlanır.

Göz Eti Ameliyatı Fiyatı

Göz eti ameliyatı fiyatları ve gerekli olan tüm ayrıntılı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her konuda desteğimizle sizlere en iyi koşullarda tedavi imkânı sunuyoruz.