İlerleyen yaşa ve çevresel faktörlere bağlı olarak gözlerde ve göz çevrelerinde bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Gözlerde yaşanan sorunları yok etmek ve gözlerde kalıcı hasar bırakmamak, gözün görme kalitesini daha uzun sürelerde arttırmak için uzman doktorlar tarafından oküloplasti cerrahisi yani göz estetiği yapılmaktadır. Göz estetiği problemleri genellikle 30’lu yaşlardan sonra başlamaktadır.

 

Daha Genç ve Dinç Görünmek

 

Okülaplasti cerrahi girişimler; gözyaşı yolları, üst göz kapağı düşmesi, göz çukurlaşması, alt göz kapağı torbalanması gibi göz bilimiyle ilgilenen bir branş olarak karşımıza çıkmaktadır. Göz estetiği yapan hastaneler; tıbbın gelişmiş olan imkânlarını kullanarak kişileri rahatsız oldukları sorunlardan kurtarmaktadır. Tedavi olmak istediğimiz sorunla ilgili gözün anatomi özelliklerini bilen, göz cerrahisine yüksek oranda hâkim olan, bu branşla ilgili özel eğitim görmüş uzman doktorlara başvurmanız gerekmektedir.

 

Göz Estetiği Hakkında Bilmemiz Gerekenler

 

Göz estetiği yapan hastaneler; kişiye daha sağlıklı, mutlu ve estetik açıdan kusursuz bir yaşam sunmak için birçok tedaviyi hastalarına uygulamaktadırlar.

Bunlar;

Gözyaşı kanal tıkanıklığı problemi,

Tiroitten kaynaklana göz çıkıklığı,

Göz kapaklarında oluşan şekil bozuklukları,

Göz altlarında torbalanma problemi,

Göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi,

Yüz felci geçiren hastalarda oluşan göz kapağı bozuklukları,

Hareketli göz protezi takma işlemi gibi göz ile ilgili tüm sorunların çözümlerini sunmaktadırlar.

 

Göz Estetiğinde Operasyon ve Operasyon Sonrasında Yapılan Uygulamalar

 

Göz estetiği yapan doktorlar; kişiyi estetik operasyon için hazırlamakla tedavi sürecine başlarlar. Cerrahi uygulama yapacak olan uzman doktor duruma ve kişiye göre genel uyuşturma veya lokal anestezi ile ameliyata başlar. Ameliyat sonrasında operasyon yapılan göz çevresinde 2 ile 3gün arasında geçecek bir şişme meydana gelir. Bu süre zarfında gözlere buz konularak şişliğin azaltılması planlanır. Buz tedavisinin yanı sıra antibiyotikli damlalar, ağrı kesicilerle hastanın iyileşme süresi kısaltılmaya çalışılır. Hastanın taburcu edilmesinden sonra ilk 3 gün ev istirahatı çok önem arz etmektedir. Hasta doktorun uygun gördüğü tarihte kontroller için tekrar hastaneye çağırılır.

Göz estetiği yapan hastaneler; özellikle deneyimli cerrahlarla çalıştıklarında hastada oluşan komplikasyonlar daha az oluşmaktadır.

Bu nedenler okuloplastik cerrahi uzmanlarına başvurulması yerinde olacaktır.