Yüz bölgesinde ne yazık ki birçok deformasyonlar bulunabiliyor. Gerek çevresel faktörler nedeniyle gerekse de yaş ile ya da doğuştan yüz bölgesinde problemler yaşanabilir. Bu problemleri ortadan kaldırarak daha güzel olmak mümkündür. Bunun için ise en kalıcı yönetemlerden birisi estetik operasyonlara başvurmaktır. Estetik operasyonlar sayesinde yüz bölgesinde istenen güzellik elde edilebilir. Yüz bölgesinde estetiğine en çok başvurulan estetik durumu göz estetiğidir. Gözlerdeki kötü durumlar ortadan kaldırılarak daha ilgi çekici yüz ortaya çıkarılır.

Gözde Estetiği Gerektirecek Durumlar

Göz bölgesinde estetiği gerektiren birçok durumlar söz konusu olabilir. Göz bölgesinde özellikle kapaklarda sarkmalar veya kırışıklıklar meydana gelebilmektedir.  Göz kapağında düşmeler ya da sarkmalar oluşabilir. Bu durumlara müdahale edilebilir. Göz torbaları kişileri rahatsız edebilir, gözlerde şekil değişikliği yapılmak istenebilir. Gözlerde badem göz estetiği, torba alma işlemi, düşük göz kapağını düzeltme işlemleri yapılabilir. Bunun için doktora başvurmak önemli durumdur.

Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Gözlerdeki problemlere göre doktorlar göz estetiğini nasıl yapacaklarına karar verirler. Eğer badem göz estetiği isteniyorsa bunun için gözler daha çekik hale getirilir. Bunun için 3-4 dikişlik bir operasyon gerekmektedir. Operasyon ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Gözlerdeki düşme için de bir operasyon yapılmaktadır. Göz kapağındaki fazla yağ ve kas tabakası alınır. Gözdeki sıkılaştırma durumu sağlanır. Böylece daha sağlıklı bir göz yapısı ortaya çıkmış olur.

Göz Estetiği Kimlere Yapılır?

Gözlerdeki deformasyonları ortadan kaldırmak için yapılan estetikler aslında herkese yapılır. Genelde ergenlik dönemini atlatmış, gelişimini tamamlamış kişilere yapılmaktadır. Daha güzel ve çekici bir yüz için yapılır. Genelde başvuranlar 30 yaş üstü bireylerdir. Gözlerdeki şekil bozukluğu düzeltilir, düşme ya da torbalanma ortadan kaldırılır. Daha sağlıklı bir yüz yapısının oluşması sağlanır. Bu açıdan operasyonlar gereklidir. Ameliyathane ortamında doktor ve anestezist eşliğinde yapıldığı görülür.

Göz Estetiğini Yapan Doktorlar

Göz estetiğini yapacak olan kişiler tıp fakültesi mezunu doktorlardır. Bu doktorlar uzmanlıklarını plastik cerrahisi alanında aldıktan sonra operasyonu yapabilir. Önemli olan profesyonel ve uzman doktora başvurmaktır. İşlem profesyonel ve hızlı şekilde ilerler. Sorunlar çok daha az karşılaşma ihtimali olur.