Göz estetiği herkesin başvurduğu bir operasyon çeşididir. Çünkü yüzün güzelliğini ortaya çıkaran yegane faktörlerden biri gözlerdeki güzelliktir. Gözlerdeki güzelliği ortaya çıkaran çeşitli estetiklere başvurulabilir. Gözlerde çeşitli deformasyonlar söz konusu olabilir. Bu deformasyonlar arasında en sık rastlanılan göz kapağı düşmesi ve sarkmasıdır. Göz kapaklarının sarkması ve düşmesi hoş görülmez. Bunun dışında göz altı torbaları düzeltilmelidir. Ayrıca gözlerdeki şekil bozukluklarının toparlanması için badem göz operasyonları da yapılabilmektedir.

Göz Estetiği Neden Yapılmaktadır?

Göz estetiği daha güzel bir yüz yapısına sahip olmak için yapılmaktadır. Gözlerde sık sık rastlanan problemleri düzeltmek hedeflenmektedir. Bu operasyonlar tabi ki de doktor eşliğinde yapılmalıdır. Gözlerdeki kötü görünümün ortadan kaldırılması için yapılan bu operasyonlar oldukça hızlı ve sorunsuz halledilir. Hatta göz kapağındaki düşme insanların göz sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Sağlığın kötü etkilenmemesi açısından mutlaka yapılması gerekilen operasyonlar arasında yer alır.

Göz Estetikleri Nasıl Yapılır?

Göz estetikleri yapılırken soruna göre belirlenerek yapılmaktadır. Sorun neyse doktora başvurularak bir plan yapılır. Plan doğrultusunda da estetik yapılır. Eğer badem göz estetiği yapılmak isteniyorsa 4 dikişlik bir operasyon gerçekleştirilir. Dış köşeden delik açılarak göz daha çekik hale getirilir. Göz altı torbaları bıçak altına yatmadan alınabilir. Daha toparlanmış bir görüntü ortaya çıkarılır. Göz kapağındaki düşmeler için de fazlalık yağ ve kas tabakası alınır. Göz kapağı sıkılaştırılarak düz bir görünüm ortaya çıkarılmaktadır. Bu operasyonlar ağrısız ve izsiz şekilde gerçekleştirilmektedir.

Göz Estetiğinin Yapıldığı Kişiler

Göz çevresi gelişimi genelde 17 yaşında tamamlanır. Bu yaştan sonra herkes göz kapağı estetiğini sorun olmadan yaptırabilir. Ancak genelde 25-30 yaş üstü bireyler bu estetiği yaptırmak için doktora başvurmaktadır. Göz estetiği için herhangi bir kan sulanma problemine sahip olmamak önemlidir. Aksi takdirde sorun oluşabilir.

Göz Estetiğine Başvuran Ünlüler

Göz estetiği konusunda doktorlara başvuran birçok ünlü bulunuyor. Yerli yabancı her ünlü göz kapağını onarıma sokmak istiyor. Daha hoş bir yüz yapısı oluşuyor.

Göz estetiği, göz kapakları ameliyatı BLEFAROPLASTİ ameliyatı olarak adlandırılmaktadır. En sık olarak okuloplasitk cerrahi hekimleri tarafından gerçekleştirilmektedir.