Lazer göz ameliyatları, toplumda genellikle göz çizdirme olarak isimlendirilmektedir. Göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2021 yılı için güncel fiyatlar bu ameliyatı araştıran kişiler tarafından oldukça merak edilen bir konudur.

 

Göz Çizdirme Ameliyatı Teknikleri

 

  • PRK veya No Touch isimli, flepsiz yöntemler
  • Lasik, iLasik ve FemtoLasik ismi verilen flepli yöntemler
  • Smile : korneadan lazer yardımı ile doku çıkartılması işlemi

 

Farklı Teknik Farklı Fiyat

Lazer göz ameliyatı fiyatları uygulanacak tekniğe göre değişir ve bu durum genel olarak kafa karışıklığına yol açar. Şöyle sadeleştirip daha kolay anlaşılmasını sağlamak şöyle demek mümkündür ancak, geçmişte daha sık kullanılan PRK işlemi en uygun fiyatlı tekniktir. Bunun yanında Femto Lasik ve Smile yöntemleri ise daha maliyeti yüksek ancak daha çabuk iyileşme sağlayan yöntemlerdir.

 

lazer göz ameliyatı

 

Lazer ameliyatı güncel fiyatını öğrenmek ve diğer tüm sorularınız için bize whatsApp yoluyla ulaşabilirsiniz. Özellikle il dışından veya yurtdışından gelecek hastalarımız için online ön değerlendirme ve ameliyat planlaması yapabiliyoruz.

Göz çizdirme ameliyatı çoğu zaman yanlış olarak zararlı veya çok riskli olarak adlandırılmaktadır. Oysa durum farklıdır. Günümüzde gelişen lazer teknoloji ile ameliyatın tüm aşamaları lazer cihazı ile yapılabilmektedir. Bu nedenle ameliyat sırasında riskler daha az olmaktadır.

Göz çizdirme ameliyatına dair en önemli sorun, ameliyat öncesinde hastanın iyi değerlendirilmesidir. İlerleyen zamanda sağlıklı bir şekilde göz sağlığının devamı için, uygun hastaların iyi belirlenmesidir. Bu konuda uzman bir hekim kornea haritalaması veya gözün muayenesi ile bu konuda karar verebilir.

Bu aşamalardan sonra eğer gözünüz uygun ise bu ameliyat doktorunuz tarafından gerçekleştirilir. Lazer göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2021 yılı itibarı ile oldukça makul düzeylere gelmiştir. Bu konuda uzman hekim ile temasa geçtikten sonra bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2021

Lazer göz ameliyatları fiyatları hastadan hastaya uygulanacak ameliyat tekniğe göre değişiklik gösterir. Göz çizdirme ameliyatı fiyatı günümüzde 3000 ile 15000 tl arasında değişmektedir.

Lazer göz ameliyatları çoğunlukla SGK tarafından karşılanmaz ancak hastalarımıza indirim sağlanmaktadır.

 

 

Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatı 2021

 

Lazer göz ameliyatı öncesinde detaylı bir göz muayenesi gerçekleştirilmesi gerekir,  öncelikle görme keskinliğinin tespiti, ve damlalı muayene yapılmalıdır. Ayrıca kornea dokusunun haritalanması işlemi olan Kornea Topografi işlemi ve tetkikler neticesinde gözleriniz uygun ise bu ameliyata karar verilir.

Lazer göz ameliyatları günümüzde oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Özellikle göz numarasında ilerlemesi durmuş 18 yaşından büyük kişilerde bu ameliyat ile göz numaralarını giderilmesi ve tamamen gözlüksüz bir yaşam mümkün hale gelmektedir.

 

göz hastalıkları uzmanı

 

Basında Biz

 

lazer göz ameliyatı

 

Kaynak: Lazer Göz Ameliyatları – Gözlüklerden Kurtulmak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Lazer Göz Ameliyatı

Lazer Göz Ameliyatı Türleri

Göz Çizdirme Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Göz Çizdirme Ameliyatı Zararlı mıdır?

 

whatsapp iletişim hattı