Lazer göz ameliyatları, toplumda genellikle göz çizdirme olarak isimlendirilmektedir. Göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2017 hastalar tarafından oldukça merak edilen bir konudur.

Göz çizdirme ameliyatı çoğu zaman yanlış olarak zararl veya çok riskli olarak adlandırılmaktadır. Oysa durum farklıdır. Günüzümde gelişen lazer teknoloji ile ameliyatın tüm aşamaları lazer cihazı ile yapılabilmektedir. Bu nedenle ameliyat sırasında riskler daha az olmaktadır.

Göz çizdirme ameliyatına dair en önemli sorun, ameliyat öncesinde hastanın iyi değerlendirilmesidir. İlerleyen zamanda sağlıklı bir şekilde göz sağlığının devamı için, uygun hastaların iyi belirlenmesidir. Bu konuda uzman bir hekim kornea haritalaması veya gözün muayenesi ile bu konuda karar verebilir.

Bu aşamalardan sorna eğer gözünüz uygun ise bu ameliyat doktorunuz tarafından gerçekleştirilir. Lazer göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2017 yılı itibarı ile oldukça makul düzeylere gelmiştir. Bu konuda uzman hekim ile temasa geçtikten sonra bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Lazer göz ameliyatları nelerdir?

  • Fotorefraktif Lazer Ameliyatı (PRK)
  • Lasik ameliyatı
  • iLasik (Femtosaniye lasik)
  • Smile Ameliyatı / Relex Ameliyatı
  • Lasek Ameliyatı
  • No touch lazer

Göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2017

Lazer göz ameliyatları fiyatları hastadan hastaya uygulanacak ameliyat tekniğe göre değişiklik gösterir. Göz çizdirme ameliyatı fiyatı günümüzde 3000 ile 10000 tl arasında değişmektedir.

Lazer göz ameliyatları çoğunlukla SGK tarafından karşılanmaz ancak hastalarımıza indirim sağlanmaktadır.

Göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2017

Lazer göz ameliyatı öncesinde detaylı bir göz muayenesi gerçekleştirilmesi gerekir,  öncelikle görme keskinliğinin tespiti, ve damlalı muayene yapılmalıdır. Ayrıca kornea dokusunun haritalanamsı işlemi olan Kornea Topografisi işlemi ve tetkikler neticesinde gözleriniz uygun ise bu ameliyata karar verilir.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

Lazer göz ameliyatları günümüzde oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Özellikle göz numarasında ilerlemesi durmuş 18 yaşından büyük kişilerde bu ameliyat ile göz numarlarını giderilmesi ve tamamen gözlüksüz bir yaşam mümkün hale gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Göz çizdirme nedir?

Göz çizdirmenin zararları var mı? 

Göz çizdirme ameliyatı fiyatı 2017

Lazer göz ameliyatı genel bilgiler

Göz çizdirme yaşı nedir?