Gözler güzelliği simgeleyen, bakışlara anlam yükleyen organlardır. Hem güzelliği simgeleyen hem de önemli işleve sahip olan gözlerimiz için her zaman bakım ve özen göstermek önemlidir.

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

Zamana bağlı yaşlanma, bazı tıbbi tedaviler, kullanılan bazı ilaçlar, stres, alerjik hastalıklar, genetik faktörler gibi bazı faktörler göz altı problemlerinin oluşumuna neden olur. Yaşlanmaya bağlı olarak cilt altı dokusundan azalan kolojen ve yağ dokusu cildin daha şeffaf görünmesine neden olur. Kan damarları ve kılcal kapillerden doku arasına sızan sıvı nedeniyle göz altında morluk oluşumu daha gözle görülür hale gelir. Öncelikle nedene göre tedavi süreci planlanmalıdır.

Göz Altı Torbaları İçin Kullanılan Tedavi Şekilleri

Göz altı problemleri için bir çok tedavi vardır. Genel anestezi altında yapılan göz altı torbalarını alma ameliyatı önceden sık yapılan bir operasyondu. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer, radyofrekans, plazma enerjisi gibi bir çok yöntem çıkmıştır. Günümüzde yapılan bu yöntemlerde başarı oranı çok yüksektir.

Göz Altı Torbaları İçin Uygulana Radyofrekans Yöntemi Nasıl İşlev Görür?

Göz altı torbaları için son zamanlarda sıklıkla uygulanan bu yöntem zaman ve hasta rahatlığı açısından büyük imkan sağlar. Lokal anestezi altında yapılan işlem tahmini olarak 30 dakika sürmektedir. Radyofrekans enerjisi cilt altı katmanlarına mikro iğneler ile ulaşılır. Amaç kolojen sentezini arttırmaktır. Cilt üzerinde herhangi bir yara izi görülmez. Bu yöntem ile göz altında oluşan morluklar ve yağ bezeleri de yok olur. Lazer ve plazma enerjisi ile yapılan göz altı torbaları estetiğinde de amaç aynıdır. Cilt altına ulaşılıp kolojen miktarını arttırarak cildin daha sıkı ve daha parlak görünmesini sağlamaktır.

Göz Altı Torbaları Estetiği Yaptırma Fiyatları

Göz altı torbaları estetik fiyatları her hekime göre değişkenlik gösteren bir uygulamadır. Operasyonu yapan hekim, kullanılan teknik ve cihazlara göre fiyat değişmektedir. Bazen tek seans yeterken bazen bir kaç seansa ihtiyaç duyulmaktadır. Artık teknolojinin gelişmesi ve talebin çok olması nedeniyle fiyatlar çok uygundur. Mutlaka iyi bir araştırma yaparak gitmeniz iyi sonuç almanız için önemlidir.

Gözaltı estetik operasyonu muhakkak bir deneyimli cerrah tarafından yapılmalıdır. Okuloplastik cerrahi adı verilen göz estetiği girişimi yapan uzman bir hekime başvurmanızda fayda var.