Yüz bölgesi için birçok estetik durumu sağlanmaktadır. Yüzün her bölgesinde düzeltilmesi gereken sorunlara el atılarak düzeltme yapılmaktadır. Yüz bölgesindeki en önemli operasyonlardan biri de gözlere yapılan operasyonlardır. Gözlerdeki güzellik, sorunların ortadan kaldırılması daha hoş bir göz yapısını ortaya çıkarmaktadır. Hoş bir göz yapısı açısından göz şekil bozulukları düzeltilebilir. Daha güzel bir görünüm ortaya çıkar. Kadın erkek fark etmeksizin herkesin başvurduğu operasyon çeşididir.

Göz Estetiğini Kimler Yaptırabiliyor?

Göz estetiğini yaptırmak için birtakım özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Bu özellikler arasında kişinin yaşı önemlidir. Eğer kişi 18 yaşından büyükse ve göz bölgesinde bir probleme sahipse doktora başvurarak operasyonu yaptırabilir. Ancak genelde bu operasyonu yaptırmak isteyen kişiler 30 yaş üstü bireyler oluyor. 30 yaş üstü olup da sorunlara sahip olan herkes işlemi yaptırmak isteyebiliyor.

Göz Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Kişi göz bölgesindeki görsellikten memnun olmadığında estetik yaptırabilir. Ancak sadece görsellikten memnun olmak değil sağlıkta da olumsuz durumlar bulunursa operasyona başvurulmalıdır. Göz kapaklarındaki düşüklükler sağlığı olumsuz etkiler. Çünkü göz kapakları gözü tamamen kapatabilir. Bunu önlemek için de operasyonlara başvurmak gerekmektedir. Gözün şekli beğenilmediği zamanlarda badem göz ameliyatı yapılabilmektedir. Göz altı torbaları da başta erkeklerin olmak üzere herkesin yaşadığı önemli bir sorundur. Göz altı torbalarını da kötü görüntü oluşturmaması açısından aldırmak mümkün olmaktadır. Aldırılan göz altı torbaları ile daha hoş bir görünüm olabilir.

Göz Estetikleri Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı için dış köşeye bir delik açılarak göz çekik hale getirilir. Ardından açılan delik de birkaç dikiş ile toparlanır. Göz kapaklarında sarkma ya da düşme varsa fazladan oluşan kas ve yağ tabakaları alınır. Ayrıca sıkılaştırma yapılarak göz kapağı daha sağlıklı bir hale getirilir. Bu operasyonlar için ise doktora başvurmak gerekmektedir. Ameliyathane ortamı gereklidir.

En İyi Göz Estetiği Doktorları

Göz estetiğini yaptırmak isteyen kişiler en iyi doktoru kolaylıkla bulabilir. Bu doktoru bulmak için de tıp fakültelerinden mezun olup okulopplastik cerrahi alanında uzman olan kişilere başvurmak gerekir.

 

Okuloplastik cerrahi göz çevresi estetik operasyonları ve göz çevresindeki göz kapaklarının deformitelerinin giderilmesi amacıyla çalışmalar yapan bir branştır.