Botoks; ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesi için colustridum boltulinium adı verilen bakteriden alınan bir toksin maddesinin cilt altına enjekte edilmesi ile uygulanan bir estetik operasyondur. Bu toksinin enjeksiyonu ile kasılarak cilt kırışıklığına neden olan kaslarda geçici felç durumu yaratılır. Göz çevresinde, dudak bölgesi ve yüzün birçok alanına uygulanabilir. Botoks fiyatları yapılacak olan uygulamaya ve alana göre değişiklik gösterir. Botoks ayrıca boyun, eller ve dekolte bölgesine de uygulanabilen bir yöntemdir.

Botoks ilacının cilt altına enjekte edilmesi sayesinde uygulama yapılan bölgede bulunan kırışıkların ve sarkmaların giderilmesi amaçlanır. Derinin dermis tabakasına yapılan uygulama ile etki alanı artırılarak kırışıklıklarda azalma ve derinliğine göre kaybolma görülür. Bir anlamda kullanılan ilaç şok etkisi yaratarak kırışık olan bölgede felç gibi etki oluşturur ve böylece sinir uçları açılır ve cilt gerginleşir.

Botoks tedavisi; göz çevresinde ve diğer bölgelerde ortaya çıkan kırışıklıklarda etken olur ve kadın ya da erkek sağlıklı herkese uygulanabilir. Botoks enjeksiyonları basit bir tedavi olarak algılanmamalıdır, uygulanacak doz her hastada farklılık gösterir. Ayrıca ilk uygulamada istenmeyen bir sonuca ulaşmamak için az uygulama yapmayı ve gerekirse ek doz uygulama tercih edilebilir.

Tekrarlayan uygulamalarda her hasta için belirli bir doz ayarlamasına ulaşılmış oluyor. Aynı doz ve yerleşim yeri seçilerek aynı etkinin devamı sağlanmaktadır.

Kliniğimizde özellikle göz çevresi gibi yüzdeki ve boyun bölgesindeki kırışıklıklarda estetik uzman hekimlerimiz tarafından hijyenik koşullarda ve titiz bir uygulama ile yapılmaktadır. Botoks uygulaması sonrası hastalarımız kesinlikle hekimlerimizin önerdiği şekilde bazı koruyucu kremler kullanmalı ve gerekli olan uyarılara dikkat etmelidir. Bu şekilde yapılan tedavinin sonucu daha uzun süre kalıcı olacak ve başarılı bir şekilde etkisini gösterecektir.

botoks fiyatları

 

Botoks Fiyatları

 

Botoks fiyatları ve diğer tüm bilgiler iletişim numaralarımızdan öğrenilebilir. Öncelikle hekimlerimiz sizi muayene ederek derecesine ve kırışıklığın olduğu bölgeye göre belli bir tedavi süreci başlatacaklardır. İğne tedavisi şeklinde olması acı yaratacak anlamına gelmesin; sadece ince uçlu iğneler kullanılması ve botoks yapılacak bölgenin bazı lokal anestezi kremleri ile uyuşturulması sağlanır. Sadece hafif bir yanma oluşabilir ve bu da geçicidir.

Botoks uygulaması geçici bir tedavidir ve 6 aylık gibi bir süreçte yenilenmesi sağlanmalıdır. Birçok alanda kullanılan botoks tedavisi kalıcı bir etki değil geçici çözüm üreten estetik bir uygulama olması nedeniyle tekrar edilebilir.

Botoks tedavisi, botoks fiyatları ve diğer tüm sorularınızla ilgili yanıtları kliniğimize şahsen gelerek ya da arayarak öğrenebilir; dilerseniz botoks tedavi sürecini başlatabilirsiniz.

Kaynak;

Göz çevresi kırışıklıkları botoks uygulama fiyatları

http://www.allaboutvision.com/conditions/