Yeni doğan bebeklere genel olarak birçok farklı muayene yapılmaktadır. İşitme testi, kalça çıkığı ilk yapılan muayeneler arasında bulunmaktadır. Bununla birlikte ilk aylarda mutlaka Bebeklerde Göz Kontrolü yapılması gerekmektedir. Dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen sorunların önüne geçmek amacı ile doğumdan sonra ilk 1 ay içinde göz kontrolü yapılmalıdır. Birçok sorun ilk aylarda tespit edilerek, tedavi edilebilir. Muayenehanemizde bebeklere ilk aylardan itibaren göz sağlığı konusunda teşhis ve tedavi yapmaktayız. Bu sayede göz sorunları daha ileri seviyelere ulaşmadan müdahale edilebilir.

 

Bebeklerde Göz Kontrolü
Bebeklerde Göz Kontrolü

 

Hemen Teşhis Mümkün

 

Gelişen teknoloji sayesinde bebeğinize huzursuzluk vermeden kolay bir şekilde kayma ya da herhangi bir sorun olup olmadığını hemen anlamaktayız. İlk muayene esnasında bebeğiniz hiç bir şekilde huzursuzluk yaşamıyor ve kolay bir şekilde tüm sorunlar tespit edilebiliyor. Biz bebeğiniz için mutlaka ilk 6 ay içinde göz muayenesi öneriyoruz. Bununla birlikte gelişim çağı boyunca herhangi bir sorun olmasa bile bebeğinizi her yıl göz muayenesine götürmenizi tavsiye diyoruz. Özellikle okul öncesinde çocuğunuzu mutlaka göz muayenesine getirmeniz gerekiyor.

 

Erken Tanı ve Önemi

 

Bebeklerde en sık görülen sorunların başında göz kayması ve şaşılık gelmektedir. Bu gibi sorunların tedavisine hemen başlanması halinde daha fazla ilerlemesinin önüne geçilir. İlk muayenenin ise 6 ay içinde yapılması oldukça önemlidir. Erken tanı, erken göz hastalıkları tanısı ve tedavisi size ileri dönemlerde büyük yarar sağlar. Bebekler göremediklerini anlamaz bu nedenle size büyük bir sorumluluk düşüyor. Uzmanlığımız ışığında, bebeğinizin herhangi bir sorunu olması halinde kısa sürede teşhis konularak tedavi edilir ve hasarın ilerlememesi sağlanır. Göz sağlığına yeterli önem vermeniz ileri dönemler için önemlidir.