Badem göz estetiği mutlaka hastane ortamında ve uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir ameliyattır. Uzman doktor tarafından gözün yeni ölçüleri belirlenerek, lokal anestezi ile göz kapağındaki yaşlanmaya ve genetik yapıya bağlı olarak meydana gelen sarkmaların toparlanması işlemidir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği çok küçük bir mini cerrahi uygulamadır. Yaklaşık 30 dakika süren lokal anestezi ile yapılmaktadır. Cerrahi uygulamada hastanın uyanık olması gerekmektedir. Doktorun vermiş olduğu komutları yaparak, operasyona katkı sağlamaktadır. Gözün dış köşesinde açılan mini bir kesiden, istenildiği şekilde gözün dış köşesinin yukarıya çekilmesi ile yapılmaktadır. Bu işlem yapılırken 10 – 12 mm göz açıklığının korunması gerekmektedir. Dikiş atılırken saçtan daha ince ipler kullanılmaktadır. 3 veya 4 dikiş atılarak kesiler kapatılmaktadır. Cerrahi müdahaleden 7 gün sonra dikişler alınmaktadır. Dikiş yerleri kesinlikle belli olmaz.

Badem Göz Estetiği Morluk Yapar Mı?

Badem göz estetiğinde morluk ve ödem meydana gelmektedir. Çok fazla morluk ve ödem oluşmaması için ilk gün buz kompresi uygulanması gerekir. Fakat bu morluk ve ödemler en fazla 14 veya 15 gün sürmektedir. Morluk ve şişliklerin derecesi kişiden kişiye de değişiklik göstermektedir. Bu süre sonunda geçmeye başlayacaktır.

Badem Göz Estetiği İyileşme Süreci

Ameliyat sonrasında göz kenarında yaklaşık 0.5 – 1 cm’lik iz meydana gelir. Badem göz estetiğinde gözle görülür etki yaklaşık 30 veya 45 gün sürmektedir. İz ise 3 ay sonra belirsiz hale gelir.

Badem göz estetiği sonrası gözlerde çekik bir görünüm meydana gelmektedir. Çekik görünüm ile hasta daha canlı ve pozitif bakışlara sahip olmaktadır. Yoğun iş temposu ve stres gözlere yansımaktadır. Badem göz estetiğinin geçmiş yıllara göre yaş ortalaması 45 – 50 yaş arası iken şimdi yoğun iş ve stresten dolayı yaş daha da düşmektedir. Gözlerin dışa kenarları aşağı doğru sarkmış bir görüntüsü kişiyi oldukça rahatsız etmektedir. Bu durumu çoğu kadın, saçlarını sıkıca bağlayarak veya makyaj yaparak kapatmaya çalışmaktadırlar. Badem göz estetiği bu durumu ortadan kaldırarak sarkan göz dış kenarını yukarıya kaldırmaktadır.

Badem göz estetiğ, alt göz kapaklarında çekinik bir görünümü olan kişilere uygulanır. 20 yaşından gençlere uygulanmasını tercih etmiyoruz.