Kendimizi ifade etmeye çalışırken çeşitli mimikler kullanmaktayız. Gülümseriz, kaşlarımızı çatarız, gözlerimizi kısarız vb. ifadeler yer alır yüzümüzde. Bu mimikler zamanla derin kırışıklara sebep olur. Bununla beraber göz çevresi zamanla sahip olduğu ilk hacmi kaybetmeye başlar ve göz kapağında düşmeler meydana gelir. Bir kadının gözleri en dikkat çekici yerlerinden birisidir ve haklı olarak güzel görünmesini talep ederler. Birçok kadın gözlerinin daha güzel görünmesini amaçlayarak cerrahi olmayan göz tedavilerine yönelmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ( Plexr )

Zamanın etkisiyle göz kapağında meydana gelen düşüklüğün cerrahi bir işlem olmadan giderilmesine denir. Bu işlem gözaltına, üstüne, kazayağının oluştuğu bölgeye bile uygulanabilir. Bu bölgelerde siğil, yağ bezesi tedavilerinde de kullanılmaktadır. Bu uygulamayı yaptırdıktan sonra göz kapağınızda gençleşme sarkmanın azalması gibi olumlu etkiler meydana gelir. İşlem oldukça basit ilerler ve müdahale edilecek bölge temizlenir. Temizleme işlemini takiben lokal anestezik krem sürülür ve uygun bekleme süresinin ardından işlem uygulanır. İşlem süresi 5-20 dakika arasında değişkenlik gösterir. İşlem sonrasında ağrı acı meydana gelmez zaten bölge uyuşturulur, işlemden sonra ise sızlama şikayetleri meydana gelebilmekle beraber birkaç günü takiben oda geçmektedir. İşlemden sonra düzeltilen bölge güneşten hassasiyetle korunmalı. Bu yöntem 2.5-3 sene kadar kendisini koruyabilmekte daha sonra ise etkisi azalmaktadır.

Uygulamada Nelere Dikkat Edilmeli Ve Fiyatı Nedir?

Her sağlık açısından önemli olan durum gibi buda önemlidir. Öncelikle alanında uzman bir doktor bulup ona muayene olunmalıdır. Uygulamanın hijyenik koşulları sağlamış bir ortamda yapılması, güvenilir tıbbi cihazlar kullanıldığına emin olunması gerekir. Bu tarz uygulamalarda fiyat uygulanan bölgeye, bölgenin büyüklüğüne ve yapacak merkezin belirlediği fiyatlara göre değişkenlik göstermektedir. En iyi çözüm iyi bir uygulama merkezi bulduktan sonra muayene olup ona göre bir fiyat belirlenmesidir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Yaptırma İşleminin Uygulanışı

Bu uygulama için plexr yani plazma enerjisi kullanılıyor. Genelde tek seansta sorun çözüme kavuşturulur. Uygulama sonra plazma ile epidermis temas eder ve kendini yenileyen bu tabakada buharlaşma meydana gelir. Bu buharlaşma sonucu cilt işleme kasılarak cevap verir.

 

Plexr işlemi göz estetiği uygulamaları içinde kısıtlı yere sahiptir ve hasaların ancak küçük bir bölümüne uygunlanır veya tatminkar sonuç elde edilir.