Birçok insan görme problemi ile karşı karşıya kalırken bir taraftan da göz ameliyatları için gelişen teknoloji, birçok kolaylığı gözler önüne seriyor. Özellikle yakın ve uzağı göremeyenler için uygulanan akıllı lens ameliyatı, kişilerin etrafı ve cisimleri daha rahat görmesini sağlamaktadır. Özellikle yaşları ilerleyen kişiler akıllı lens uygulamasını talep ediyorlar. Akıllı Lens İzmir ve civarında üstün ekipmanlar sayesinde uzman doktorlar tarafından gerçekleştiriliyor.

 

Akıllı Lens Nedir?

 

Akıllı Lens İzmir civarında uygulanıyor mu sorusundan önce akıllı lensin tam olarak ne olduğunu anlamanız gerekir. Yaklaşık olarak bakıldığında 40 yaş civarında olan kişilerin göz lensleri esnekliğini ve aktivitesini kaybettiğinden dolayı görme kayıplarına neden olmaktadır. Göz içi lensin yenisi ile değiştirilmesine ve kaliteli bir yapay mercek kullanılmasına akıllı lens adı verilir. Takılan bu lens ile hem uzak hem de yakın daha net ve canlı görülebiliyor. Ayrıca akıllı lens kullanılan kişiler ileride katarakt problemi ile karşı karşıya kalmazlar.

 

Akıllı Lens Kimlere Takılabilir?

 

Görme duyusu, bir insan için en önemli etkenlerden biridir. Akıllı lens ise son zamanlarda yaygın olarak kullanılan göz içi lens grubudur. Akıllı lens, genel olarak ara mesafelerde görme problemi yaşayan bireyler için çok uygundur. Akıllı lens uygulanan kişilerin görme bulanıklığı hemen ortadan kalkacaktır. Genel olarak 35-40 yaşından küçük olanların lazerle veya başka bir yöntemler görme sıkıntılarının giderilmediği zamanlarda akıllı lens tedavisi çok işe yarıyor.
Göz içi lazer operasyonlarında istenilen başarı yakalayamayanlar için akıllı lens uygulaması tercih ediliyor. Ayrıca katarakt rahatsızlığı olanlar içim akıllı lens uygulaması yaygın olarak uzman hekimler tarafından uygulanıyor.

 

Akıllı Lens Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

 

Yukarıda belirtilen göz problemleri için akıllı lens uygulaması ameliyathanelerde yaygın olarak uygulanmaktadır. Yaklaşık 10 dakika süren akıllı lens uygulaması göz damlası ile her iki göz uyuşturulur. Bu uygulama için anestezi gerekmediğinden dolayı ayaktan hasta şeklinde yapılabilmektedir. Akıllı lens İzmir şehrinde yüksek standartlar çerçevesinde yapılmaktadır. Göze takılan akıllı lens sonrasında göz bandajlanır. Bandaj bir gece kalır ve ertesi gün
çıkartılır. Akıllı lens operasyonundan hemen sonra hasta çok net görmeye başlar. Aynı gün her iki göze bu uygulama yapılamaz. Birkaç gün sonra aynı işlem diğer göz için yapılabilmektedir.