Akıllı lens fiyatları nelerdir? İnsanların en önemli uzuvlarından olan göz ,en önemli duyu oranı olan görme için vazgeçilmez bir organdır. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı gözlerde bozukluk olabilmekte bunun da çözümü lens ve gözlükle yapılabilmektedir. Genel olarak insanlar dış görünüşlerini bozduğu gerekçesiyle artık gözlüğe başvurmamaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde akıllı lensler ile bu göz sorunları aşılabilmektedir.

 

Akıllı Lens Nedir?

 

Akıllı lens gözlerde yakın görme problemi olan hastalarda uygulanan bir tedavi biçimidir. Ancak yakın problemi olsa dahi katarakt yok ise bu tedavinin uygulanması pek doğru görülmüyor. Genel olarak yakın görme probleminin ortaya çıkardığı katarakt sorununda kullanılan bu yöntem katarakt ameliyatı ile gözlerin içine yapılan operasyon ile takılan mercektir. Akıllı lensin sağladığı kolaylıklardan bir tanesi de katarakt ameliyatı sırasında takılan bu mercek göz probleminde göz numarasının büyümesini ve tekrardan bir katarakt oluşmasını engelleyen bir tedavi yöntemidir. Akıllı lens fiyatları cerrahi işlem olduğu için klinikten kliniğe ve cerrahtan cerraha değişim gösteriyor.

 

Akıllı Lensi Kimler Kullanabilir?

 

Akıllı lens uygulaması genel olarak 40-50 yaşlardan sonra baş gösteren katarakt rahatsızlığına sahip insanlar tarafından kullanılabilir. Tıp dünyasında genel bir kanaat olarak akıllı lens uygulamasının bu rahatsızlığa sahip olmayan kişiler tarafından kullanılması doğru kabul görmüyor. Bu yüzden katarakt rahatsızlığa sahip olan kişilerin kesin çözüm olarak baktığı bu tedavi umut ışığıdır. Akıllı lens fiyatları genel bir kanaat oluşturmazken farklılık olabilir.

Yaşlılarda daha çok görülen ve sıklıkla karşılaşılan bu hastalığın tedavisi akıllı lens sayesinde daha kolay ve güvenilir bir hal almıştır. Tıpta yaşanan bu gelişme sayesinde bu hastalığa sahip olan milyonlarca insan bu tedavi sayesinde daha iti bir görme yetisine sahip oluyor.

Güvenli bir şekilde oluşturulan bu tedavi sayesinde tekrardan bu rahatsızlığın oluşmasının engellenmesinin yanında gözlerde olan bozulmanın da ilerlemesi durduruluyor. Gelişen teknoloji sayesinde önceleri tedavisi mümkün olmayan veya kesin tedavi edilemeyen rahatsızlıklar hem giderilmiş hem de tekrarlaması mümkün olmayan bir hale geliyor. Tıp dünyasında olan bu yenilikler her geçen gün hasta olanlara umut veriyor.